Aktualności

Balma na Warsaw Home 2019
Już dziś zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Warsaw Home 2019, na którym razem z Noti zaprezentujemy nasze prapremierowe kolekcje oraz nowe wykończenia. Będziemy w najlepszej formie w hali F na stoisku F2.1/3
Kwietniki Balma Floo finalistą konkursu DOBRY WZÓR 2019

Nasz premierowy system kwietników Balma Floo znalazł się w gronie finalistów Konkurs Dobry Wzór 2019!

Kwietniki Balma FLOO zostaną zaprezentowane na wystawie "DOBRY WZÓR 2019", ocenionej przez środowisko projektantów i przedsiębiorców jako najlepsza wystawa designu w Polsce.

Wystawa odbędzie się w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w dniach 25 października - 1 grudnia 2019.

Projekt: Aleksandra Hyz, Aleksandra Mętlewicz


https://balma.pl/strony/floo
Nowość - system kwietników Balma FLOO

Balma Floo to projekt stworzony z myślą o zielonym biurze. System geometrycznych, metalowych kwietników, służący do organizacji pracy biurowej i do eksponowania roślin w biurach. Lekka, nowoczesna konstrukcja na kwiaty może też pełnić funkcję wieszaka na przybory albo magnetycznej tablicy na notatki.

Balma Floo to odpowiedź na naturalną potrzebę kontaktu z naturą w miejscu pracy. Biophilic design wykorzystuje rośliny do stworzenia naturalnych warunków życia i pracy. W biurach, w których nie ma roślinności, pracuje się po prostu mniej wydajnie, zaś tam, gdzie kwiaty są obecne, wskaźniki są lepsze. Szacuje się, że to może być różnica nawet 15%.

Wybieraj spośród 4 tysięcy dostępnych konfiguracji!
Zobacz więcej ->

https://balma.pl/strony/floo
Nowość! Szafki L2 typu lokers.

Małe szafki, duże możliwości. Lokersy to zestawy małych szafek zamykanych na zamek zwykły lub szyfrowy, z możliwością wyposażenia w przepust na papier. Praktyczne rozwiązanie do przechowywania rzeczy osobistych w biurze, szatni czy pomieszczeniach socjalnych.


Przemyślana konstrukcja, która daje szereg możliwości konfiguracji i ustawień, a przede wszystkim ergonomiczne zaprojektowanie nawet najmniejszej przestrzeni. Idealne rozwiązanie dla powierzchni typu open-space. Swoboda w doborze kolorów frontów oraz korpusów pozwala na nieszablonowe kreowanie przestrzeni na miarę potrzeb każdego wnętrza.

Poznaj kolekcję L2. 

Balma na konferencji "Odkodowany Biznes, Odkodowany Samorząd”

10 kwietnia 2019 roku w Tarnowie Podgórnym odbyła się VI ogólnopolska konferencja „Odkodowany Biznes, Odkodowany Samorząd”. 

  • Konferencję otworzył wykład na temat ekonomii wartości wygłoszony przez prof. dr hab. Jerzego Hausnera. 
  • Następnie odbyła się debata na temat roli ekonomii wartości we współczesnym zarządzaniu, w której wziął udział prezes Balmy - Michał Balcerkiewicz.  

ODKODOWANY to interesujące i wartościowe dyskusje, szeroka wymiana doświadczeń oraz wzajemne inspiracje.

Must Have 2019 dla kolekcji regałów Balma STEPPS

Regały Balma STEPPS projektu Piotra Kuchcińskiego zostały nagrodzone w plebiscycie Must Have 2019!

Już dziś zapraszamy na wyjątkową pokonkursową wystawę Must Have, która odbędzie się w ramach tegorocznego Lodz Design Festival w dniach 17-26 maja.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów plebiscytu!

Poznaj nagrodzoną kolekcję modułowych regałów ➡️  Balma STEPPS

Nowość! System biurek N4.

N4 to system pojedynczych i podwójnych biurek, który pozwala kreować proste i funkcjonalne rozwiązania do przestrzeni biurowych. Wspólne cofnięte nogi umożliwiają również tworzenie zabudowy wieloosobowej typu bench.


Dzięki przesuwnym blatom oraz wygodnym wcięciom, które ułatwiają dostęp do dużych kanałów kablowych, biurka są wyjątkowo praktyczne i bardzo wygodne. System N4 jest w całości utrzymany w tonie nowoczesnej estetyki, charakteryzuje go prostota i lekkość formy.

Poznaj  kolekcję N4

BALMA na 6. edycji Forum Administrative Directors Summit

Już dziś serdecznie zapraszamy na 6. edycję Forum Administative Directors Summit, któremu mamy przyjemność partnerować.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 28 lutego - 1 marca w Warszawie.

W naszym case study opowiemy o tym jak stworzyć biuro, w którym zakocha się Twój pracownik oraz o tym dlaczego warto i jaki daje efekt biophilic design,  jak komunikować kolorem i czy skandynawskie materiały to trendy czy potrzeba.

Forum Administative Directors Summit to cykliczne spotkanie dyrektorów administarcyjnych poświęcone szeroko rozumianemu zarządzaniu w organizacjach, relacjom biznesowym, zarządzaniu przestrzenią biurową oraz organizacji pracy.

Tematy poruszane na forum wychodzą naprzeciw aktualnym tendencjom w rozwoju organizacji pracy i przestrzeni w nowoczesnych biurach oraz odpowiadają na problemy pojawiające się w organizacjach i przedsiębiorstwach. Podczas konferencji praktycy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami w oparciu o konkretne rozwiązania.


ttp://ad-summit.com/
Regały Balma STEPPS nominowane do nagrody TOP DESIGN award 2019

Miło nam poinformować, że nasza najnowsza kolekcja regałów Balma STEPPS (design: Piotr Kuchciński) została nominowana do nagrody TOP DESIGN award 2019 w kategorii BIURO.

Wystawa konkursowa już w marcu podczas targów ARENA design 2019.


Serdecznie zapraszamy do Poznania!


ARENA design 2019

12-15 marzec 2019 r.

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Poznań

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2019!

Życzy Zespół BALMA

Zobacz jak zaprezentowaliśmy się na targach ORGATEC 2018

Wizjonerskie koncepcje nowej kultury pracy, współczesna przestrzeń dla biznesu, potrzeba kreatywności to główne idee tegorocznych targów Orgatec.


Balma po raz kolejny udowodniła, że z powodzeniem wpisuje się w te trendy. Liczne grono odwiedzających nasze stoisko, mogło się o tym przekonać.


Tegoroczną edycję targów przywitaliśmy wspólną ekspozycją z marką Noti. Dzięki temu mogliśmy kompleksowo i wszechstronnie zaprezentować współczesną koncepcję przestrzeni pracy.


Zobacz jak zaprezentowaliśmy się na targach ORGATEC

https://bit.ly/2DgJdUh
SIMPLIC na wystawie DOBRY Wzór 2018

Serdecznie zapraszamy na wystawę jubileuszowej edycji konkursu Dobry Wzór 2018.
Zaplanuj wizytę w Instytut Wzornictwa Przemysłowego - Institute of Industrial Design i poznaj dobrze zaprojektowane produkty made in Poland
Wśród finalistów tegorocznej edycji Konkurs Dobry Wzór znalazł się nasz stół SIMPLIC projektu Piotra Kuchcińskiego w wyjątkowym super- matowym wykończeniu na nogach z litego drewna dębowego!


Miejsce: Instytut Wzornictwa Przemysłowego - Institute of Industrial Design,
ul. Świętojerska 5/7, Warszawa
wtorek - niedziela
godz. 10.00 - 19.00

Serdecznie zapraszamy!

Nowość! System modułowych regałów Balma STEPPS!

Balma STEPPS (design: Piotr Kuchciński) to modułowy system regałów, który umożliwia dowolną aranżację przestrzeni o różnym przeznaczeniu: biurowym, mieszkalnym czy publicznym. Pozwala na tworzenie ciągów komunikacyjnych i wydzielanie osobnych stref pracy, relaksu i zabawy.


Poszczególne elementy zostały skonstruowane tak, aby można było budować regały przyścienne, narożnikowe oraz wolnostojące z dostępem z dwóch stron. Stabilną konstrukcję tworzą metalowe drabinki połączone półkami.

Duża różnorodność elementów systemu Balma STEPPS pozwala na stworzenie produktu odpowiadającego na indywidualne potrzeby. Standardowe wysokości od 1 do 7OH, 3 szerokości półek, szafki, skrzynki oraz drzwi przesuwne pozwolą tworzyć i dopasowywać moduły do potrzeb funkcjonalnych i estetycznych.

Przejdź do strony dedykowanej najnowszej kolekcji Balma STEPPS.

https://balma.pl/strony/balma-stepps
Balma na targach ORGATEC 2018

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach ORGATEC w Kolonii!

Podczas targów zaprezentujemy nowości produktowe oraz nowe wykończenia.

Wkrótce więcej szczegółów.

Balma partnerem 11. edycji Gdynia Design Days

Balma partneruje 11. edycja festiwalu Gdynia Design Days, który odbędzie się w dniach 6-15 lipca 2018r.

Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje, program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu. Przez 10 lipcowych dni Gdynia staje się tym samym najlepszym letnim miejscem spotkań branży projektowej.

Na szczególną uwagę zasługuje przestrzeń Design językiem Biznesu - miejsce spotkań producentów i architektów zmian przedsiębiorców, strategów, managerów i projektantów odważnie tworzących poza ograniczeniami dzisiejszych rozwiązań. Pogłębiająca się rola designu w biznesie oraz potencjał tkwiący w dynamicznej zmianie potrzeb i zachowań człowieka ery Antropocenu to jedne z wielu punktów stycznych przedsiębiorcy i projektanta. Dlatego 13 i 14 lipca 2018, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, spotka się 400 przedstawicieli różnych przemysłów, aby wspólnie rozmawiać o strategicznej roli designu w biznesie oraz kliento-centrycznych wartościach tworzących potencjał biznesowy.

Opierając się o Error, tegoroczne hasło festiwalu Gdynia Design Days, na wydarzenie zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów i facylitatorów z różnych stron świata, którzy podzielą się swoimi błędami, inspiracjami, metodyką i wynikami przedsięwzięć biznesowych tworzonych w oparciu o design. Zaplanowane formy interakcji pomiędzy wszystkimi uczestnikami nastawione są na praktyczne doświadczenie, wymianę wiedzy i tworzenie relacji. W programie ujęte zostały sesje inspiracyjne, studium przypadków oraz praktyczne warsztaty i przestrzeń do networkingu. Design językiem Biznesu to przede wszystkim fizyczne miejsce spotkań i multidyscyplinarne wydarzenie, gdzie uczestnicy mają okazję porzucić znajome ramy w poszukiwaniu inspiracji, współpracy, kontaktów i podpowiedzi.

Centrum festiwalowe:

PPNT GDYNIA

al. Zwycięstwa 96/98


Stoły konferencyjne SIMPLIC nominowane do nagrody DOBRY WZÓR 2018

Miło nam poinformować, że rodzina stołów konferencyjnych SIMPLIC na drewnianych nogach z blatem wykonanym z nano-laminatu otrzymała rekomendację do nagrody DOBRY WZÓR 2018 w kategorii Strefa PRACY. Idea rodziny stołów konferencyjnych SIMPLIC opiera się na uniwersalności i elastyczności rozwiązań konferencyjnych. Dzięki przemyślanej koncepcji tej eleganckiej linii osiągnęliśmy spójność technologiczną i estetyczną. SIMPLIC oznacza prostotę - zarówno w formie i konstrukcji, jak i w użytkowaniu.

Stoły konferencyjne SIMPLIC wyposażone w drewniane, minimalistyczne nogi z litego drewna dębowego to bezpośrednie nawiązanie do natury z której współczesne wzornictwo biurowe powinno czerpać garściami. Naturalne materiały pozytywnie wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne, a pracownicy funkcjonujący w otoczeniu naturalnych surowców czują się bardziej szczęśliwi

Rodzina stołów konferencyjnych SIMPLIC z blatem ze sklejki i powierzchnią z niepalcującego nano-laminatu została zaprojektowana z myślą o wymagającym użytkowniku. Wyjątkowy materiał z których wykonane są stoły konferencyjne SIMPLIC pozwala zaaranżować przestrzeń gabinetową komfortowo, estetycznie i nowocześnie. Dzięki temu przestrzeń wyposażona w stoły SIMPLIC staje się nie tylko funkcjonalnym miejscem spotkań, ale również najlepszą wizytówką firmy.

Rozstrzygnięcie konkursu DOBRY WZÓR 2018 zaplanowane jest na jesień 2018 r.

Akademia Architekta zaprasza na warsztaty projektowe z elementami grywalizacji pt.: "Ageless Living czyli dla kogo będziesz projektować jutro?"

 Architekci! Tym razem zapraszamy na warsztaty projektowe z elementami grywalizacji pt.: "Ageless Living czyli dla kogo będziesz projektować jutro?"

Termin: 14 czerwiec 2018 r.
Miejsce: Uniwersytet SWPS w Sopocie, ul. Polna 16/20

Ramowy program warsztatów:
9:00 - 9:30 - powitanie, omówienie zasad
9:30 - 10:00 Prezentacja oparta o koncept trendowy Multidimentional Lifestyles / Joanna Misiun
10:00 - 12:00 zbieranie materiałów do moodboardu i szkolenie z prezentacji / Edyta Paul
12:00 - 13:00 - przerwa na lunch
13:00- 14:30 - tworzenie moodboardu, elewator pitch - jak w minutę przedstawić siebie, swój projekt i firmę, omówienie prac, dyskusja, obrady jury.

Uwaga! Dla uczestników warsztatów przewidziano atrakcyjne nagrody!

Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisz się na wydarzenie!  Kliknij tutaj.

Nowość w ofercie Balma! System ścianek i parawanów ETUM.

Ścianki ETUM to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie pozwalające dzielić stanowiska pracy. Uniwersalne ścianki można mocować do różnych systemów biurek BALMA dzięki dedykowanym mocowaniom. Wolnostojące parawany umożliwiają dowolne ustawienie i przystosowanie przestrzeni do bieżących potrzeb pracownika. Lekkiei łatwe w montażu, dostępne w wielu kolorach tapicerki.

http://balma.pl/kolekcje/etum
Jubileusz 40 lat Tworzenia biznesu Ryszarda Balcerkiewicza

5 kwietnia 2018 roku, w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyła się uroczystość Jubileuszu 40 lat tworzenia biznesu Ryszarda Balcerkiewicza - założyciela i członka Rady Nadzorczej Fabryki Mebli Balma, Prezesa Noti

Uroczystość zgromadziła pracowników, przyjaciół, wieloletnich partnerów biznesowych Balmy i Noti oraz rodzinę Jubilata.
Koniecznie zobacz relację z wyjątkowej uroczystości  ➡➡➡ kliknij tutaj

http://balma.pl/40jubileusz
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
BALMA na Forum Branży Meblowej w ramach III edycji 4 DESIGN DAYS

III edycja 4 Design Days - święta architektury, designu i nieruchomości startuje już 15 lutego.

Zdecydowanie warto być w dniach 15-18 luty w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 


BALMA szczególnie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Forum Branży Meblowej, 15 lutego, w godz. 14.00 - 15.30. 

W sesji tematycznej "Zaprojektuj mi to pięknie!" weźmie udział prezes Fabryki Mebli Balma - Michał Balcerkiewicz.


Podczas dyskusji zostaną poruszone następujące tematy:

➡ Dobry design – być albo nie być polskiego meblarstwa? 

➡ Marka zbudowana na designie – sposób na rynkowy sukces

➡ Projekt w służbie handlu – czy ładny mebel sprzedaje się lepiej?

➡ Producent i projektant – recepta na idealny związek

➡ Nowe technologie – skuteczny oręż w ręku projektanta


Gorąco zachęcamy do rejestracji na wydarzenie ➡➡➡ tutaj

Akademia Architekta zaprasza na szkolenie z cyklu Architekt & pt.: "Akustyka bez tajemnic"

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w 2018 roku, spotkanie z cyklu Architekt& organizowane przez Akademia Architekta, którego Meble BALMA jest dumnym członkiem.

Na dobry początek kolejnego już cyklu naszych spotkań, podejmiemy temat AKUSTYKI POMIESZCZEŃ.


Poruszymy m.in. takie zagadnienia jak:

✅ Izolacja akustyczna czy pochłanianie dźwięków?

✅ Sufit, podłoga, ściany, okna czy meble?

✅ Izolować, rozpraszać czy absorbować?

✅ Normy, przepisy a praktyka!


Gość specjalny - wibroakustyk Marcin Zastawnik z ProperSound.


TERMIN: 15 marca 2018 r., godz. 11:00 - 14.15 

MIEJSCE: Strefa inspiracji, Galeria City Meble, 

                  Aleja Grunwaldzka 211, Gdańsk 


ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE ➡ Kliknij tutaj 


UWAGA❕

Ilość miejsc ograniczona. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

BALMA w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm według rankingu "Gazele Biznesu"

Miło nam poinformować, że Fabryka Mebli BALMA została laureatem rankingu Gazele Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się firm. Uroczyste wręczenie statuetek oraz pamiątkowych dyplomów miało miejsce 31 stycznia  w hotelu IBB ANDERSIA w Poznaniu. 

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się polskich firm.  Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik "Puls Biznesu", nieprzerwanie od 2000 roku. Gazela Biznesu to tytuł, który kojarzy się z prestiżem i zarazem świetna rekomendacja mająca niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw.

Wesołych Świąt!

Życzymy Państwu radosnych Świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!


Zespół BALMA

Balma & pCon.planner

Miło nam poinformować o dostępności produktów Balma  w programie do planowania przestrzeni, rozmieszczania mebli i ich konfiguracji pCon.planner. Mogą już Państwo w pełni korzystać z naszych brył w rozszerzeniu ofml.
pCon.planner to internetowa platforma na której producenci i sprzedawcy przedstawiają graficzne dane oraz informacje o swoich produktach.
Obok geometrii obiektu pobranego z pCon.planner, transportowane są najważniejsze informacje dotyczące prezentowanych produktów tj.: rodzaje wykończeń, wymiary oraz cena.


Zachęcamy do aktywnego korzystania z pCon.planner!

http://balma.pl/strony/balma-pcon
Balma na łamach najnowszego numeru LABEL #27

„Tam biuro twoje, gdzie mózg twój!” - chciałoby się zakrzyknąć, biorąc pod uwagę, jak na przestrzeni lat bardzo zmieniły się modele pracy- tak zaczyna się najnowszy numer LABEL poświęcony tematyce domowego biura. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem „Wszystko zaczyna się w biurze”, gdzie znajdziecie inspiracje do stworzenia elastycznego miejsca pracy, niezależnie od tego gdzie tak właściwie nasze biuro się znajduje... Magazyn LABEL znajdziesz w sieciach EMPIK oraz dobrych salonach prasowych.

Surrealistyczna sesja zdjęciowa systemu Balma PLUS
Za oknem jesień, dlatego chcemy zabrać Was w kolorową podróż! Sesja fotograficzna według kreacji Wiktorii Lenart to wyjątkowy przykład współpracy pomiędzy projektantem, a producentem. Produkt zostaje bohaterem pewnej opowieści, w której wysuwa się na pierwszy plan... a wszystko to w iście surrealistycznej, nie do końca oczywistej oprawie. Projektantka systemu Balma PLUS  z przymrużeniem oka traktuje przestrzeń biurową, w której meble z kolekcji Balma PLUS występują w zaskakującej konwencji...

Na Think PRO MAG znajdziesz wywiad z projektantką – Wiktorią Lenart oraz autorem zdjęć – Bartkiem Sadowskim, a także niepublikowane wcześniej zdjęcia z backstage'u wyjątkowej sesji fotograficznej.

Zobacz zdjęcia. 


Dziękujemy za wizytę na wystawie "Bye,bye office" na Warsaw Home Expo 2017

Dziękujemy za wizytę na wystawie Meble BALMA i Meble NOTI  "Bye,bye office" na Warsaw Home Expo 2017.

Gorąco zachęcamy  do zapoznania się z kompletną relacją z wydarzenia.

http://balma.pl/strony/warsaw-home
Premiera nowego katalogu BALMA

Mamy przyjemność zaprezentować nowy katalog BALMA. Przygotowany w oparciu o filozofię THINK PRO katalog stanowi uzupełnienie katalogu wizerunkowego BALMA i zawiera przegląd wszystkich systemów.


Każda kolekcja prezentowana w nowym katalogu zawiera opis, wykaz najważniejszych cech całego systemu, zdjęcia produktowe, zdjęcia z realizacji oraz elementy kolekcji. Konstrukcja spisu treści przyporządkowuje kolekcje poszczególnym stylom pracy tj.: praca z klientem, praca zespołowa, indywidualna, praca zdalna w domowym biurze oraz organizacja.

Liczymy na to, że przygotowany katalog będzie użytecznym narzędziem oraz ciekawym źródłem inspiracji.


http://balma.pl/katalogi/BALMA_katalog_PL-EN/index.html
Balma na targach Warsaw Home Expo

W dniach 6-8.10.2017 r. weźmiemy udział w warszawskich targach Warsaw Home Expo. Już dziś zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!  W ramach wspólnej ekspozycji BALMA i NOTI zaprojektowanej w duchu idei „Bye, bye office” zaprezentujemy najnowsze rozwiązania z kolekcji mebli akustycznych Soundroom, stanowiska do pracy na stojąco z  systemu Balma PLUS, a także nowe, "udomowione", modułowe regały BALMA. Na targach Warsaw Home pokażemy w jaki sposób dzięki zastosowaniu różnych kolorów, faktur oraz dodatków przełamać biurową monotonię i nadać biurowym wnętrzom domowy, przytulny charakter. 

Spotkajmy się na wspólnym stoisku BALMY i NOTI w hali F, miejsce A5.

http://balma.pl/thinkpro/wystawa-balma-noti-na-warsaw-home-expo
Nowość - stół SIMPLIC na drewnianych nogach

Natura jest ważnym elementem we współczesnym designie, a wzornictwo biurowe powinno czerpać z niej garściami. Takie inspiracje pozytywnie wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne, a pracownicy funkcjonujący w otoczeniu naturalnych surowców czują się bardziej szczęśliwi. Dlatego Balma stawia na naturalne materiały, uzupełniając system SIMPLIC o łatwe w montażu, minimalistyczne nogi z litego drewna dębowego.

design: Piotr Kuchciński

http://balma.pl/kolekcje/simplic
Balma na Clerkenwell Design Week w Londynie

Spotkajmy się w Londynie na Clerkenwell Design Week w dniach 23-25 maja!

Serdecznie zapraszamy do wizyty w naszym Showroomie, gdzie zaprezentujemy nasz nowy system lad recepcyjnych oraz wiele innych produktów z oferty BALMA.


EC1M 4BF8-11 St Johns Lane
The Vault
BALMA UKNowe systemy lad recepcyjnych ATIXA oraz TRESTA

Miło nam ogłosić, że nasza oferta powiększa się o nowe systemy lad recepcyjnych ATIXA oraz TRESTA. Nowości BALMA to proste, czyste formy, subtelnie podkreślone światłem LED.

System lad recepcyjnych ATIXA, zaprezentowany po raz pierwszy na targach Orgatec w Kolonii (październik 2016) to synonim dobrego smaku i najwyższej jakości. Lady ATIXA charakteryzują się nowoczesną formą w wyjątkowym wykonaniu. ATIXA projektu Piotra Kuchcińskiego to recepcja wykonana z Corianu®. Kształt narzucony przez wybrane materiały sprawia, że powściągliwa forma działa jak magnes, jednocześnie nadając charakter całemu wnętrzu.

Różnorodność materiałów, bogactwo kolorów oraz faktur i nowoczesne wzornictwo – to podstawowe cechy systemu lad recepcyjnych TRESTA. Kolejna nowość w ofercie BALMA to odpowiedź na potrzeby Klientów, którzy szukają produktu reprezentacyjnego i funkcjonalnego zarazem. System lad recepcyjnych TRESTA pozwala uzyskać indywidualny wygląd recepcji dzięki możliwości łączenia różnych kolorów a nawet technologii wykończeń.

Więcej informacji o nowych ladach recepcyjnych znajdziesz tutaj

Wesołych Świąt!
Zobacz jak BALMA i NOTI zaprezentowały się na arena DESIGN 2017

Zobaczcie jak Meble BALMA i Meble NOTI pożegnały hałasy, stresy, nudy, niewygody i smog w biurze na arena DESIGN!

Zachęcamy do zapoznania się z kompletną relacją z wystawy "Bye, bye office". Zajrzyj tutaj.

Balma na arena DESIGN 2017

BALMA i NOTI wspólnie proponują architektom i inwestorom rozwiązania, które sprzyjają przyjaznej atmosferze i kreatywności, zapewniają komfort akustyczny i dostosowanie do różnych stylów pracy.
Projektujemy przestrzenie multifunkcjonalne – do pracy indywidualnej i zespołowej, do spotkań formalnych i nieformalnych, do pracy koncepcyjnej, odpoczynku i rozwijania relacji między pracownikami.
Kreujemy miejsce pracy, które zakłada dbanie o samopoczucie i zdrowie. Które formami i kolorami stymuluje świeże pomysły. Chcemy rozmawiać o tym, jak zredukować stres, zmęczenie czy rozdrażnienie, obniżyć poziom hałasu, oczyszczać powietrze ze szkodliwych dla zdrowia toksyn...

Zapraszamy na stoisko 55 w pawilonie 5 oraz na otwarcie wystawy Balma & NOTI w środę, 15 marca o godz. 17.00.


Dołącz do wydarzenia ->

Balma na 4 Design Days

BALMA debiutuje na 4 DESIGN DAYS. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-19 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.  4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury wnętrz i wzornictwa. Przez cztery dni ikony światowego i polskiego designu, najwięksi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy będą dyskutować o tym co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie. 3500 spodziewanych gości, 200 wystawców, 20000 zwiedzających - druga edycja 4 DESIGN DAYS to najlepsze miejsce, aby rozmawiać o wszystkim, co dotyczy designu. Sukces I edycji wydrzenia potwierdza, że środowsiko architektów, projektantów i odbiorców ich projektów, w tym deweloperów i inwestorów potrzebuje nowego miejsca wymiany opinii i networkingu.

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko zaprojektowane przez Piotra Kuchcińskiego, na którym zaprezentujemy nasz flagowy system Balma PLUS oraz nowość w naszej ofercie - minimalistyczną ladę recepcyjną.

Do zobaczenia 16 lutego w Katowicach!

Dołącz do wydarzenia ->

Akademia Architekta zaprasza na szkolenie pt.: "Zaprojektuj zadowolonego klienta"

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Architekt& organizowane przez klaster Akademia Architekta, którego Balma jest dumnym członkiem.

Tym razem porozmawiamy o kliencie, o tym co zrobić, żeby dobrze poznać jego potrzeby, jakie pytania warto zadawać klientowi, w jaki sposób negocjować oraz jak skutecznie przedstawić i obronić wartość swojego projektu.

Szkolenie pod tytułem "Zaprojektuj zadowolonego klienta" poprowadzi trener biznesu - Edyta Paul.

TERMIN: czwartek 19 stycznia 2017
GODZINA: start godz. 10.00
MIEJSCE: Showroom firmy Ridex, ul. Dąbrowskiego 345, Poznań - Smochowice

UWAGA!
Ilość miejsc ograniczona. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 16 stycznia 2017 r.

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE ---> 

Balma w pCon.catalog

Miło nam poinformować, że w ramach pierwszego etapu wdrożenia dostępności produktów Balma w programie do planowania przestrzeni, rozmieszczania mebli i ich konfiguracji - pCon.planner, mogą już Państwo korzystać z naszych materiałów dostępnych na platformie p.Con catalog.

pCon.catalog to internetowa platforma na której producenci i sprzedawcy wszelkiego rodzaju umeblowania przedstawiają graficzne dane oraz informacje o swoich produktach.

Obok geometrii obiektu pobranego z pCon.catalog, transportowane są najważniejsze informacje dotyczące prezentowanych produktów tj.: rodzaje wykończeń, wymiary itd. Do najważniejszych korzyści wynikających z obecności w pCon.catalog zaliczyć można: dostęp do danych bez wcześniejszej instalacji pCon planner, 24/7 dostęp do modeli 3D bez ograniczeń lokalizacyjnych, bezpłatny dostęp do wysokiej jakości modeli 3D.

Zachęcamy do aktywnego korzystania z pCon.catalog. 


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
Konkurs na najlepiej zaprojektowane stoisko na targach ORGATEC 2016

29 października br. zakończyły się największe targi wyposażenia przestrzeni biurowych ORGATEC Modern & Facility 2016. Na targach w Kolonii prezentowało się 671 wystawców z 40 krajów, wśród których znalazło się 15 firm z Polski. Portal Exspace, w ramach 34. edycji StandOut. promuje ofertę produktową i kreacje wystawiennicze polskich wystawców, między innymi poprzez organizację konkursu na najlepiej zaprojektowane polskie stoisko na targach ORGATEC 2016 w Kolonii.

Zachęcamy do oddania głosu na nasze stoisko projektu Piotra Kuchcińskiego. Głosowanie odbywa się na portalu exspace.pl
Każdemu stoisku można przydzielić punkty (1-5), gdzie 5 to najwyższa ocena. Konkurs potrwa do 14 grudnia.

Patronat medialny: PLN Design - Inspirująco o wzornictwie, wnętrzach i architekturze, biznes.meble.pl

Regulamin konkursu

http://exspace.pl/contests/show/139
Tytuł KREATORA ROKU 2016 dla Piotra Kuchcińskiego

Autor wielu kolekcji mebli BALMA - Piotr Kuchciński, został uhonorowany tytułem KREATOR ROKU 2016 w ramach plebiscytu osobowości Design Alive Awards 2016.
Laureatów wybierała Kapituła w składzie: Ewa Trzcionka, redaktor naczelna „Design Alive”, Agnieszka Obszańska, dziennikarka III Programu Polskiego Radia, Edyta Ołdak, prezeska Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie”, Gosia i Tomek Rygalik, projektanci, twórcy Studia Rygalik, Przemo Łukasik, założyciel Medusa Group, Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Polska, Oskar Zięta, projektant i naukowiec, Małgorzata Żmijska, kurator, praktyk pracy projektowej. Wszyscy starali się wyważyć dorobek trzydziestu nominowanych w trzech kategoriach: Kreator, Strateg i Animator. 
 
Jak podaje redakcja DesignAlive: "Tytuł Kreatora Roku 2016 zdobył Piotr Kuchciński, a nagrodę przyznano za niezwykłą wrażliwość projektową i doskonałe wyczucie potrzeb odbiorcy, za umiejętne łączenie świetnego produktu z równie dobrą komunikacją marki. Za nieoceniony udział w zmianie oblicza polskiej branży meblarskiej i współtworzenie silnych marek krajowych poprzez najlepszą jakość wzorniczą".
Gratulujemy!


http://bit.ly/2gwDQTy
BALMA na IV Forum Dobrego Designu

BALMA debiutuje na IV Forum Dobrego Designu, które odbędzie się 7 grudnia 2016 roku w Warszawie.
900 gości, architektów, projektantów wnętrz, designerów, kilkudziesięciu prelegentów, liczne debaty, dyskusje i rozmowy o designie - Forum Dobrego Designu to najlepsze miejsce, aby rozmawiać o wszystkim, co dotyczy designu. Hasło tegorocznego Forum to intrygujące pytanie - "Polski, młody, rasowy - czy rynek jest gotowy na design znad Wisły?"

W ramach licznych prelekcji spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na pytania: w jakiej kondycji jest polski design, czy polskie projekty mogą konkurować z projektami zagranicznych biur projektowych, jak promować rodzime wzornictwo, czy polski design się opłaca oraz czy i kiedy dobre wzornictwo dotrze do każdego polskiego domu?

W ramach naszej obecności na Forum, zapraszamy na "Case study: Balma - Biuro na Plus", 7 grudnia 2016 roku o godz. 13.00 - 13.20. Prelekcja odbędzie się w Audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie przy ul. Anielewicza 6.

http://www.forumdobregodesignu.pl/pl/
Wystawa "adaptuj_przystosuj 15 PE-P"

Serdecznie zapraszamy do Dobroteki na kolejną odsłonę wystawy "adaptuj_przystosuj 15 PE-P".

Wernisaż wystawy odbędzie się 24.11.2016 o godz. 14.00
Wystawa potrwa aż do 28.02.2017.

PE-P pod przewodnictwem prof. Katarzyny Laskowskiej to inicjatywa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, która ma na celu wspieranie przedsiębiorczości akademickiej poprzez zapoznanie studentów z procesem produkcyjnym w przemyśle meblarskim. To swego rodzaju platforma wymiany wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy przyszłymi projektantami i producentami mebli.

Tegoroczna 15 edycja PE-P to trzy niezależne projekty, w tym projekt interesujących wzorów cyfrowych, które ubrały nasze kultowe stoły H2.

Zapraszamy do Warszawy!

Balma na ORGATEC 2016

Spotkajmy się na ORGATEC!

Do rozpoczęcia międzynarodowych targów ORGATEC Modern Office & Facility pozostały niespełna 3 tygodnie. Hasło tegorocznej edycji targów to "Nowa wizja pracy". Wydarzenie odbywa się cyklicznie co dwa lata w Kolonii i zrzesza wystawców z całego świata! 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach ORGATEC! Podczas targów zaprezentujemy nowości produktowe oraz nowe wykończenia! 


http://balma.pl/strony/orgatec
Stoliki H2 na Targach Invest Hotel

W dniach 26-29 września 2016 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Targów INVEST-HOTEL.
Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli INVEST-HOTEL mają za cel dostarczyć najlepszych rozwiązań dla wszystkich obszarów funkcjonowania hotelu, które wpływają na poziom satysfakcji klienta.

Zapraszamy na stoisko NOTI na którym zaprezentowane zostaną nasze stoły H2 projektu Piotra Kuchcińskiego.

TERMIN: 26-29 wrzesień 2016

MIEJSCE: Pawilon 8
                  Stoisko nr 17
                  Międzynarodowe Targi Poznańskie

Balma sponsorem musicalu "Zakonnica w przebraniu"

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na polską prapremierę musicalu „Zakonnica w przebraniu”, na podstawie kultowego filmu z 1992 roku z Whoopi Goldberg w roli głównej. Światowa premiera „Zakonnicy w przebraniu” odbyła się w 2009 roku w Londynie. Dwa lata później spektakl zadebiutował na Broadwayu.

Tej jesieni perypetie charyzmatycznej zakonnicy zostaną wyśpiewane na deskach poznańskiego Teatru Muzycznego. Balma  jako sponsor premiery ma przyjemność zaprosić na pokazy musicalu „Zakonnica w przebraniu”.

Spotkajmy się na poznańskim Broadwayu!  


http://tiny.pl/gwf91
Balma na konferencji Office Management

Balma jest partnerem kolejnej edycji konferencji Office Management, która odbędzie się 20 września 2016 r. w Warszawie. Konferencje Office Management są cyklicznym spotkaniem poświęconym szeroko rozumianemu zarządzaniu w organizacjach, relacjom biznesowym, zarządzaniu przestrzenią biurową oraz organizacji pracy.  
Tematyka konferencji wychodzi naprzeciw aktualnym tendencjom w rozwoju organizacji pracy i przestrzeni w nowoczesnych biurach oraz odpowiada na problemy pojawiające się w organizacjach i przedsiębiorstwach. Podczas konferencji praktycy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami w oparciu o konkretne rozwiązania.

W ramach ekspozycji marki Balma na konferencji Office Management zostanie zaprezentowany System mebli Balma PLUS.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Balma na archiproducts.com

Archiproducts to jeden z najbardziej kompleksowych katalogów produktów i materiałów w dziedzinie architektury i projektowania wnętrz. To unikalne narzędzie dostępne dla specjalistów, producentów i osób poszukujących nowych rozwiązań w zakresie budowy, remontu oraz aranżacji wnętrz.

Archiproducts to ponad 120 tysięcy produktów pogrupowanych w kategorie i aktualizowanych w czasie rzeczywistym, bezpośrednio przez producentów. Wyszukiwarka pozwala inżynierom, architektom i projektantom wnętrz z całego świata, zobaczyć i wybrać najlepsze pozycje dostępne na rynku.Cieszymy się, że Balma dołączyła do grona producentów prezentujących swoją ofertę na portalu archiproducts.com

System Balma PLUS w finale konkursu DOBRY WZÓR 2016

W dniu 12 lipca 2016r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego odbyły się Obrady Ekspertów konkursu Dobry Wzór 2016, podczas których wybrane zostały produkty i usługi kwalifikujące się do finału konkursu i wystawy.

Mamy przyjemność poinformować, że System Balma PLUS został wysoko oceniony przez Ekspertów konkursu Dobry Wzór 2016 i zakwalifikował się do finału. Tym samym zostanie zaprezentowany na wystawie "DOBRY WZÓR 2016", ocenionej przez środowisko projektantów i przedsiębiorców jako najlepsza wystawa designu w Polsce. Wystawa odbędzie się w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w dniach 21 października - 2 grudnia 2016.


Dobry Wzór to pierwsza w Polsce nagroda za wzornictwo. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jego poziom merytoryczny ciągle wzrasta i tym samym wybór finalistów staje się coraz trudniejszy. W tym roku do konkursu zgłoszono 222 produkty i usługi w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Strefa Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. W tym roku, ze względu na wysoki poziom zgłoszonych wzorów, decyzja o zakwalifikowaniu produktu lub usługi do finału była dużym wyzwaniem; tym bardziej jesteśmy dumni, że nasz System Balma PLUS znalazł się wśród finalistów konkursu.

Nagroda MUST HAVE 2016 dla biurek z Systemu Balma PLUS

Miło nam poinformować, że biurka z Systemu Balma PLUS zostały wyróżnione nagrodą MUST HAVE 2016! W ramach plebiscytu Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa, dokonała wskazania najciekawszych i zasługujących na uwagę przedmiotów, których autorami są polscy projektanci i producenci. Dziękujemy!

http://balma.pl/kolekcje/plus
Akademia Architekta zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Architekt & Prawo

Uwaga Architekci!

Serdecznie zapraszamy na kolejne szkolenie z cyklu Architekt & Prawo organizowane przez klaster Akademia Architekta, którego Balma jest dumnym członkiem. Szkolenie pod hasłem "Windykacja należności - zestaw miękkich oraz twardych narzędzi windykacji dla Architekta" odbędzie się 21 czerwca 2016 r. w siedzibie Schattdecor.

Szkolenie poprowadzi radca prawny Mateusz Garnuszewski z Kancelarii Prawnej Philips & Garnuszewski.


TERMIN: 21 czerwca 2016 r., godz. 10.00

MIEJSCE: Siedziba Schattdecor, Sowia 10, Tarnowo Podgórne (25 km od Centrum Poznania)

http://akademiaarchitekta.org/rejestracja/eventy
Balma na 8 NOCY Z DESIGN_EM

Podczas 8. NOCY Z DESIGN_EM Salon Firmowy BALMA we Wrocławiu będzie miał przyjemność zaprezentować System Balma PLUS, autorstwa Wiktorii Lenart i Piotra Kuchcińskiego oraz prace wrocławskiej malarki XY Anki Mierzejewskiej. Połączenie minimalistycznego wzornictwa z ekspresyjnym malarstwem pobudzającym zmysły jest znakomitym terenem poszukiwań i inspiracji. Zmysł wzroku, odpowiadający za umiejętność dokonywania wyboru koloru, układu i kompozycji przestrzeni może zwiększać komfort naszego otoczenia. W ramach naszej ekspozycji chcemy Państwu przedstawić taką możliwość. Prezentowane obrazy Anki Mierzejewskiej w zestawieniu z meblami BALMA PLUS potęgują ten komfort i znakomicie pobudzają kreatywność.

Tematem przewodnim 8. NOCY Z DESIGN_EM jest SIŁA ZMYSŁÓW. Serdecznie zapraszamy na wystawę prac Anki Mierzejewskiej w akompaniamencie mebli BALMA PLUS. Resztę zostawmy ZMYSŁOM.

Miejsce: Galeria Wnętrz DOMAR,

               ul. Braniborska 14, Wrocław

Data/godz.: 23 czerwca 2016 r.

                      godz. 19:00 - 24:00

http://www.artxy.eu/
Warsztaty rowerowe MTB w ramach Akademii Architekta

"Hamuję, przyspieszam, skręcam" - uczestnicy niedzielnych warsztatów rowerowych MTB wiedzą jak zrobić to najlepiej, by w pełni czerpać przyjemność z jazdy na rowerze! W ramach kolejnej wspólnej inicjatywy Akademii Architekta, Meble BALMA, Schattdecor oraz SAS Showroom zaproszeni architekci doskonalili technikę jazdy pod okiem Magdaleny Sadłeckiej. Dziękujemy współorganizatorom oraz wszystkim uczestnikom za świetną zabawę i aktywnie spędzony czas

Balma partnerem 3. edycji targów ReDI

W dniach 1-2 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbywają się targi ReDI. ReDI to miejsce spotkań przedstawicieli miast, deweloperów, zarządców, inwestorów oraz sieci handlowych działających i rozwijających się na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.  W ramach współpracy z organizatorem wydarzenia, mamy przyjemność wyposażyć MEETING POINT targów ReDI. W strefie spotkań znalazły się nasze flagowe produkty: meble z Systemu Balma PLUS oraz stoliki H2. Niewątpliwą ozdobą naszej strefy są stoliki H2 w cyfrowych dekorach zaprojektowanych przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz fotele TULLI marki NOTI.  Cieszymy się, że możemy zaprezentować meble Balma licznemu gronu odwiedzających targi ReDI.

Wroclove Design 2016

6000 m2 powierzchni w ALEJA BIELANY, największym na Dolnym Śląsku Centrum Handlowym z najszerszą ofertą mebli i wyposażenia do wszystkich rodzajów wnętrz, na 5 festiwalowych dni zamieni się w miejsce prezentacji dobrego designu, zaskakujących rozwiązań w ramach wystaw tematycznych; warsztatów, spotkań i dyskusji o designie, architekturze, nowych technologiach i rzemiośle.  Mamy przyjemność uczestniczyć w festiwalu Wroclove Design - III Międzynarodowym Festiwalu Dobrych Projektów. Serdecznie zapraszamy do Wrocławia! Festiwal potrwa do 22 maja.

Termin: 18-22 maja 2016

Miejsce: ul. Czekoladowa 20 / Aleja Bielany / Bielany Wrocławskie /Wrocław

http://wroclovedesign.pl/
Szkolenie z cyklu "Architekt & Prawo"

Uwaga, Architekci!
Serdecznie zapraszamy na szkolenie z cyklu "Architekt & Prawo", organizowane przez klaster Akademia Architekta, którego Balma jest dumnym członkiem. 18 maja zostaną poruszone m.in. takie tematy jak umowa z osobą prywatną oraz umowa z podmiotem gospodarczym.

Termin: środa 18 maja 2016r. godz. 10.00

Miejsce: Sitag Formy Siedzenia Sp. z o.o. Łowęcin, ul. Sarbinowska 11, Swarzędz

Zachęcamy do rejestracji - http://akademiaarchitekta.org/rejestracja/


http://www.akademiaarchitekta.org/
Balma w gronie najlepszych polskich marek na wystawie w Nowym Jorku

Polska jest obecnie jednym z czołowych producentów i eksporterów mebli na świecie. Działający pod marką Culture.pl, Instytut Adama Mickiewicza jest organizatorem wystawy Pole Position. Best Brands from Poland. W ramach festiwalu WantedDesign w dniach 13-16 maja 2016 roku w Nowym Jorku odbędzie się wystawa promująca polskie wzornictwo. Bardzo nam miło, że meble marki Balma zostały docenione i zostaną zaprezentowane w ramach polskiej wystawy w Stanach.

http://www.wanteddesignnyc.com/wd2016/manhattan/pole-position/
Balma na wystawie PE-P adaptuj/przystosuj w ramach Poznań Design Days

Poznań Design Days 2016 to już trzecia edycja festiwalu designu, którego serce bije w centrum wielkopolski - Poznaniu. Tym razem również Balma uczestniczyć będzie w wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy na wystawę 15 PEP adaptuj/przystosuj, na której studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zaprezentują produkty powstałe w wyniku współpracy z markami Balma oraz Noti. W roli głównej stoły H2 w zupełnie nowej odsłonie.

wystawa czynna w dniach: 7 – 14 maja 2016

godz. 12.00 – 18.00, CK Zamek, sala 103

WERNISAŻ WYSTAWY: 15 PE-P adaptuj/ przystosuj: 9 maja 2016, godz. 16.30, CK Zamek, sala 103

http://poznandesigndays.com/2016/15-pe-p-adaptujprzystosuj/
PLUS w roli głównej

Zobacz co mamy do powiedzenia o Systemie Balma PLUS! Zachęcamy do zapoznania się z nowym materiałem, w którym Zespół Balmy oraz projektanci Systemu dzielą się swoimi opiniami dotyczącymi PLUSA, opowiadają na czym polega jego wyjątkowość, odpowiadają na pytanie dlaczego PLUSA można nazywać Systemem Totalnym oraz przekonują, że samymi biurkami biuro umeblujesz, ale go nie stworzysz.

http://tinyurl.com/jaj3g46
Podsumowanie Areny Design 2016
8. edycja targów Arena Design dobiegła końca. Dziękujemy za wszystkie słowa uznania, komentarze dotyczące Systemu Balma PLUS oraz konstruktywne sugestie!
Stoły H2 w cyfrowych dekorach autorstwa studentów UAP

Jeszcze kilka dni dzieli nas od zaprezentowania stołów H2 w cyfrowych dekorach zaprojektowanych przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w ramach 15. edycji programu PE-P z inicjatywy Pracowni Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji PEP-u na targach Arena Design.

POLSKIE MEBLE + POLSKA MODA

Praca, ważne spotkanie biznesowe i inne oficjalne sytuacje wymagają odpowiedniego ubioru. Obecnie business code nie jest już tak sztywny jak dawniej i dozwolone są różne zabiegi urozmaicające stylizacje. Niestety ta dowolność może okazać się zgubna, ponieważ granica między tym co jeszcze wypada, a tym co już zaczyna być nieodpowiednie bywa bardzo cienka. Nowa sesja projektu Polska Moda podpowiada jak podczas oficjalnych okoliczności pokazać się od najlepszej strony, podkreślić atuty sylwetki i jednocześnie przemycić elementy ukazujące własny styl oraz charakter. Za obiektywem stanął Sebastian Zieliński, natomiast stylizacje opracował Rafał Orłowicz. Sesja zdjęciowa została przeprowadzona w showroomie BALMA.


http://www.targimodypoznan.pl/pl/news/nowa_kampania_polskiej_mody/
BALMA W GRONIE NAJDYNAMICZNIEJ ROZWIJAJĄCYCH SIĘ FIRM WEDŁUG RANKINGU GAZELE BIZNESU

Miło nam poinformować, że Fabryka Mebli BALMA została laureatem rankingu Gazele Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się firm. Uroczyste wręczenie statuetek oraz pamiątkowych dyplomów miało miejsce 24 lutego w hotelu IBB ANDERSIA w Poznaniu.


SYSTEM BALMA PLUS NA ARENA DESIGN

Miło nam poinformować, że System Balma PLUS został nominowany do konkursu TOP DESIGN AWARD 2016 w kategorii BIURO. System Balma PLUS to coś więcej niż meble biurowe. To elastyczny, kompletny SYSTEM, który realnie wspiera efektywność pracowników, stymuluje i pobudza do działania.Projekt autorstwa Wiktorii Lenart i Piotra Kuchcińskiego zostanie zaprezentowany na wystawie TOP DESIGN AWARD w ramach ARENA DESIGN 2016 w dniach 8-11 marca.

Serdecznie zapraszamy!

http://www.arenadesign.pl/pl/
Balma na planie "Ziarna prawdy" polskiej superprodukcji

Hollywodzka ekipa – operator Łukasz Bielan oraz kompozytor muzyki Abel Korzeniowski, jeden z najlepszych polskich aktorów Robert Więckiewicz oraz Mixt, Xeon, H2 i Ostin - wszystkie te gwiazdy mogły zabłysnąć w ramach jednego projektu. Meble Balma na planie „Ziarna Prawdy” - 30 stycznia w kinach. „Ziarno prawdy” w reżyserii Borysa Lankosza to ekranizacja drugiej części bestsellerowej trylogii kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego to jedna z najbardziej oczekiwanych premier polskich produkcji w 2015 roku.

Klaster na mieście - od kreacji do realizacji

W ramach patronackiej Konferencji OD KREACJI DO REALIZACJI, 26 listopada wspólnie odpowiemy sobie na pytanie, jakie powinno być współczesne biuro, które przestało być "maszyną do pracy", anonimową przestrzenią pełną biurek i krzeseł. Dzisiaj oczekujemy miejsc zaprojektowanych w zgodzie z naszą osobowością, stylem działania i wiekiem. Miejsc pełnych kolorów i wielofunkcyjnych mebli, które mają w nowy sposób wspierać efektywność. Jak wykorzystać inspiracje płynące z obszarów neuronauki, proksemiki, ergonomii i psychologii, by lepiej projektować przestrzeń sprzyjająca pracy? Zapraszamy na prelekcję "Przestrzeń dla człowieka. Biuro, które pracuje razem z Tobą".

http://www.akademiaarchitekta.org/
BALMA NA ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL - WIDEORELACJA

Zapraszamy do zapoznania się z wideorelacją z oficjalnego otwarcia salonu Balma w Łodzi. Otwarcie Salonu połączone było z prezentacją Systemu Balma PLUS, której dokonali osobiście projektanci Systemu - Wiktoria Lenart i Piotr Kuchciński. W ramach wydarzenia swoją prelekcję pt.: "Biuro przyszłości, efektywne, czyli jakie?" wygłosiła Katarzyna Andrzejczyk- Briks.


https://youtu.be/UIwR3Y1PkbQ
Balma na targach BUDMA

"Home office dla architekta" - to wspólny projekt Balmy oraz pozostałych członków Klastra Akademia Architekta do obejrzenia na targach BUDMA. Do zobaczenia w hali 6 A na stoisku nr 21!

Oficjalne otwarcie salonu BALMA na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL połączone z prelekcją Katarzyny Andrzejczyk-Briks

Przestrzeń pracy to spore wyzwanie dla architekta. Staramy się zaprojektować ją tak, aby "wycisnąć każdy grosz" z każdego milimetra kwadratowego. Wiemy też, że ma to być miejsce sprzyjające efektywnej pracy: przestrzeń do spotkań, pracy w skupieniu czy grupach. Jak w takim razie znaleźć równowagę? Chcemy o tym porozmawiać z Tobą i innymi ekspertami z branży podczas oficjalnego otwarcia Salonu Balma połączonego z prelekcją Katarzyny Andrzejczyk-Briks pod tytułem: "Biuro przyszłości: efektywne, czyli jakie?"

Katarzyna Andrzejczyk-Briks - historyk sztuki zajmujący się historią designu i architektury wnętrz oraz trendami w projektowaniu. Wykładowca w szkole wzornictwa School of Form oraz na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu i Warszawie. Autorka rubryki Wzornik w magazynie Starego Browaru "B&R". Współpracowała z firmami: Ikea, Balma, Noti, Vox Meble, Dekoma, H&M Home. 

Podczas spotkania odbędzie się również prezentacja naszego najnowszego systemu PLUS. Prezentacji dokonają osobiście projektanci systemu- Wiktoria Lenart i Piotr Kuchciński

UWAGA! liczba miejsc ograniczona

prosimy o zapisy pod adresem marika.hanysz@balma.com.pl

(przyjęte zgłoszenia zostaną indywidualnie potwierdzone)

data:   15.10.2015

godz.  17.00 - 19.30

adres: Salon Fabryki Mebli BALMA S.A.

ul. Piotrkowska 276 (wjazd od ul. Milionowej) Łódź

Katalog wizerunkowy BALMA THINK PRO

Gorąco zachęcamy do pobierania elektronicznej wersji naszego nowego Katalogu Wizerunkowego w opracowaniu graficznym Piotra Kuchcińskiego. Mamy nadzieję, że przygotowany w oparciu o filozofię THINK PRO katalog będzie ciekawym źródłem inspiracji. Aby skorzystać z wersji elektronicznej naszego Katalogu BALMA THINK PRO wystarczy kliknąć w link poniżej.


http://www.balma.com.pl/BALMA_THINK_PRO.pdf
System Balma PLUS na Nocy z Designem

Za nami 7. edycja Nocy z Designem, inspirującego eventu w samym sercu Wrocławia. Gratulujemy organizatorom - Domar - Galeria Wnętrz zorganizowania wydarzenia, które stało się doskonałą platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji pomiędzy producentami, projektantami i architektami. Wszystkim klientom serdecznie dziękujemy za wizytę i ciepłe słowa!

BALMA na CLERKENWELL DESIGN WEEK LONDON

Spotkajmy się w Londynie na CLERKENWELL DESIGN WEEK w dniach 19-21 maja.

Serdecznie zapraszamy do wizyty w naszym Showroomie:

BALMA UK

The Vault
8-11 St Johns Lane
EC1M 4BF

www.clerkenwelldesignweek.com